روغن ماکادامیا برای مو

مرور

بر اساس برخی ادعاها، روغن ماکادامیا می‌تواند وقتی به صورت موضعی به موها اعمال شود، آنها را آرام کند، صاف کند و براقیت بدهد.

روغن مکادامیا از مغز درختان ماکادامیا به دست می‌آید. ظاهری شفاف و زرد روشن دارد. مخالف روغن نارگیل، در دمای اتاق به صورت مایع است.

روغن ماکادامیا حاوی اسیدهای چرب و پتاسیم است. غلظت اسید پالمیتولئیک به ویژه، آن را به عنوان مواد محبوبی در محصولات آرایشی که برای صاف کردن پوست و مو طراحی شده‌اند، جلب کرده است.

روغن ماکادامیا در شکل پالم کمپرس شده و خالص خود به عنوان یک روغن پخت‌وپز و یک محصول مدل‌سازی مو محبوب است. همچنین روغن ماکادامیا در ماسک‌های مو، لوسیون‌های پوستی و کرم‌های صورت نیز یافت می‌شود.

چه مزایایی برای مو داره؟

روغن ماکادامیا می‌تواند موها را تقویت کند

روغن ماکادامیا به مو به طور موثر‌تری نفوذ می‌کند نسبت به برخی دیگر از روغن‌ها مانند روغن معدنی. روغن معدنی می‌تواند روی پوست سر شما جمع شود و به مرور زمان باعث احساس سنگینی و کاهش درخشندگی موهای شما شود. اما روغن‌های گیاهی و میوه‌ای (به عنوان مثال، روغن نارگیل) به نظرات منافذ موها را به طرز موثرتری نفوذ کرده‌اند. روغن ماکادامیا همین ویژگی را دارد.

وقتی روغن ماکادامیا به ساقه مو متصل می‌شود و با اسیدهای چرب آن ترکیب می‌شود، ممکن است فولیکول‌های موهای شما قوی‌تر و سالم‌تر باقی بمانند. روغن ماکادامیا همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌هاست که به مو کمک می‌کنند تا از تأثیرات محیطی مانند آلودگی هوا بهبود یابد.

روغن ماکادامیا می‌تواند موها را صاف کند

ویژگی‌های نرم‌کننده روغن ماکادامیا می‌تواند به صاف کردن موها کمک کند و باعث درخشندگی بیشتر موها شود. به صورت تجربی، موهایی که روزانه با روغن ماکادامیا مراقبت می‌شوند، ممکن است با چراغ‌آگینی بیشتری پایدار بمانند و به مرور زمان درخشان‌تر شوند.

روغن ماکادامیا می‌تواند موهای فرفری را مدیریت‌پذیرتر کند

روغن ماکادامیا به ویژه برای موهای فرفری محبوب است. انواع موهای فرفری ممکن است به خصوص به خسارت از محیط حساس باشند. موهای فرفری که خشک شده و آسیب دیده‌اند، بسیار سخت استایل می‌شوند و ممکن است به راحتی شکسته شوند.

اما روغن ماکادامیا با بازگرداندن رطوبت به ساقه مو، آن را قفل می‌کند و پروتئین‌های طبیعی را به مو اضافه می‌کند. موهای فرفری که به درستی مرطوب شده‌اند، آسان‌تر برای باز کردن گره و استایل کردن هستند.

آیا هیچ خطری وجود دارد؟

استفاده از روغن ماکادامیا برای تقریباً همه افراد برای موهایشان ایمن است.

اگر به مواد خوراکی از دسته درختان حساسید، احتمال دارد واکنشی آلرژیک به روغن ماکادامیا داشته باشید. با این حال، این روغن حاوی کمترین مقدار پروتئین‌های درختان میزنان است که واکنش آلرژیک را آغاز می‌کند، بنابراین احتمالاً واکنش نخواهید داشت.

در غیر این صورت، استفاده از روغن ماکادامیا برای درمان مو در مدت زمان طولانی با مشکلات مو و پوست بلامانع است.

اگر تاریخچه‌ای از آلرژی داشته یا از واکنش آلرژیک به روغن ماکادامیا نگران هستید، ابتدا یک تست پچ روی پوست خود انجام دهید قبل از انجام یک کاربرد کامل. مقدار کمی روغن را روی یک نقطه به اندازه سکه در داخل بازوی داخلی خود قرار دهید. اگر در 24 ساعت واکنشی نداشته باشید، می توانید مصرف کنید.

اگر علائم آلرژی را تجربه کردید، استفاده را متوقف کنید.میتونید استفاده کنید.

استفاده از روغن ماکادامیا به عنوان درمان

می‌توانید از روغن ماکادامیا برای موهای خود از طریق چندین روش استفاده کنید. ممکن است بخواهید با تست کردن روغن ماکادامیای خالص بر روی موهایتان آغاز کنید تا براقیت به موهای خود اضافه کنید.

ایده‌ی خوبی نیست که روغن ماکادامیا را قبل از استایل گرمایی به موهای خود بزنید زیرا روغن ممکن است اگر به دمای خاصی بالاتر از حدی گرم شود به موهایتان آسیب بزند.

یک قاشق کوچک از روغن ماکادامیا اصلی و فشرده‌شده را بگیرید. آن را بین دستهایتان ریخته و سپس آن را در تمام موهایتان تا حاشیه‌های موها بمالید. با دقت به کار گرفتن روغن برای رسیدن به حاشیه‌ موها به ترمیم موهای آسیب دیده کمک می‌کند.

روغن ماکادامیای خالص می‌تواند به مقدار کمی خریداری شود که به خصوص برای این منظور است.

همچنین می‌توانید یک ماسک مو عمیق با روغن ماکادامیا خریداری یا تهیه کنید.

روغن ماکادامیا را با یک اووکادو تازه ترکیب کرده و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه روی موهایتان قرار بگیرد. سپس موهایتان را به خوبی بشویید. این ممکن است موهایتان را به طور کامل مرطوب کند و به بازسازی پروتئین‌های ضروری کمک کند.

اگر ترجیح می‌دهید چیزی خریداری کنید تا خودتان بسازید، می‌توانید آنلاین برای ماسک‌ مو خرید کنید. شامپو و کرم‌های مویی که حاوی ماکادامیا هستند نیز به آسانی می‌توانند آنلاین خریداری شوند.

آیا واقعا کار می‌کند؟

روغن ماکادامیا باید با یک برنامه کاربردی ظاهر موها را براق‌تر و قوی‌تر کند. اگر استفاده را ادامه دهید، ساختار موهای شما ممکن است به صورت سالم‌تری تغییر کند و آنها را راحت‌تر نگهداری کنید.

به عنوان یک ابزار ارزشمند برای مقابله با پرش و موهای آزاد برای موهای مجعد و انواع موهای طبیعی، روغن ماکادامیا ممکن است ویژگی خاصی داشته باشد. اما ما شواهد بالینی قوی نداریم تا مکانیسم کارکرد روغن ماکادامیا را درک کنیم.

روغن ماکادامیا در مقایسه با دیگر روغن‌ها

روغن ماکادامیا دارای غلظت بالایی از اسید پالمیتولئیک است. این باعث می‌شود که در مقایسه با سایر روغن‌های مکملی مانند روغن‌های درختی و گیاهی دیگر که بیشتر اسید لینولئیک را دارا هستند، روغن ماکادامیا منحصر به فرد باشد.

خرید و استفاده از روغن ماکادامیا نسبت به روغن نارگیل، روغن آووکادو و روغن مرغک از لحاظ هزینه بسیار گران‌تر است. اگرچه وعده‌های مشابهی را ارائه می‌دهد، اطلاعات تحقیقاتی کمتری در دسترس داریم تا به ما بگوید چگونه روغن ماکادامیا بر قدرت و سلامت موها تأثیر می‌گذارد.

با مقایسه با سایر درمان‌های معروف با روغن مو، روغن ماکادامیا یکی از روغن‌های گیاهی کمتر مورد مطالعه است. اما به نظر می‌آید که روغن ماکادامیا یکی از موثرترین درمان‌ها برای انواع موهای مجعد یا طبیعی باشد.

نتیجه‌گیری

روغن ماکادامیا دارای اسیدهای چربی غنی است که به موها متصل شده و آنها را قوی‌تر و مدیریت مو را آسان‌تر می‌کند. برای انواع خاصی از موها، روغن ماکادامیا ممکن است واقعاً یک “عامل عجیب و غریب” باشد که موها را به طور موثری هیدراته می‌کند بدون این که سنگین به نظر بیاید.

اما شواهد ما در مورد روغن ماکادامیا و کارایی آن تقریباً به صورت کاملاً شهادتی است. ما به اطلاعات بیشتری نیاز داریم تا درک کنیم چگونه روغن ماکادامیا عمل می‌کند و برای چه افرادی موثرتر است.

اگر می‌خواهید روغن ماکادامیا را به صورت موضعی امتحان کنید، خطر حساسیت آلرژیکی بسیار کمی وجود دارد، حتی اگر به مواد مکمل درختی حساسیت داشته باشید.

اما استفاده از هر محصول را متوقف کنید اگر پس از درمان علائمی مانند جوش، تب، برآمدگی پوست یا مسدود شدن منافذ پوستی تجربه کنید.

جهت تهییه : https://silkyskin.ir/product/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d9%85%d8%a7%da%a9%d8%a7%d8%af%d9%85%db%8c%d8%a7-30-%d9%85%db%8c%d9%84/

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری

شما هم می‌توانید در مورد مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، از طریق دکمه افزودن دیدگاه جدید اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *